تبلیغات
یک طلبه دامغانی! - دلیل عصبانیت از احمدی نژاد
یک طلبه دامغانی!
لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 17 دی 1391
به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری در کیهان نوشت: 
این جماعت كه در دوران حاكمیت خود بر قوه اجرایی كشور به اندازه چند صدم خدمات دولت كنونی به عمران و آبادانی كشور را نیز نداشته اند و برخی از آنها در جریان فتنه 88 آشكارا دست به وطن فروشی زده اند، اصرار دارند انتقادات خود به دولت احمدی نژاد را با اعتراض ها و انتقادات دلسوزان و دغدغه داران اسلام و انقلاب همسو نشان بدهند!

و با زرنگی ناشیانه ای در پی القای این توهم به افكار عمومی هستند كه مخالفت آنان با انتخاب دكتر احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری نهم و دهم - و مخصوصا دهم- به این علت بوده است كه پیشاپیش مسائل مورد انتقاد امروز اصولگرایان به دولت كنونی را می دیده اند!! و خنده دار آن كه تعدادی از نوچه های دم دستی این جماعت در برخی از مجامع و محافل با قیافه حق به جانب خطاب به مردمی كه با رای 25 میلیونی و مثال زدنی خود آقای احمدی نژاد را به ریاست جمهوری انتخاب كرده بودند، می گویند؛ «دیدید حق با ما بود كه مخالف او بودیم»؟!


و اما، این ترفند اصحاب فتنه در حالی است كه انتقاد و اعتراض دلسوزان و دغدغه داران اسلام و انقلاب به دولت كنونی دقیقا نسبت به مواضع و مواردی است كه دولت به راه و روش مدعیان اصلاحات روی آورده است. به بیان دیگر، خدمات فراوان و كم نظیر- و در پاره ای از موارد بی نظیر- دولت احمدی نژاد را كه در هیچ سیستم محاسباتی با دولت های سازندگی و اصلاحات قابل مقایسه نیست نفی نمی كنند بلكه به حضور مؤثر حلقه انحرافی در دولت كه نسخه های همسو با مدعیان اصلاحات می پیچد اعتراض دارند، یعنی انتقاد اصولگرایان به برخی از اقدامات و مواضع دولت ادامه همان انتقادات و اعتراض هایی است كه به عملكرد دولت های سازندگی و اصلاحات داشته اند بنابراین، بدیهی است انتقاد دغدغه داران اسلام و انقلاب و كسانی كه دل در گرو مردم و منافع ملی دارند نه فقط با آنچه این روزها از سوی مدعیان اصلاحات و برخی از اصحاب فتنه علیه دولت مطرح می شود، كمترین همخوانی و همسویی ندارد، بلكه این دو نگاه انتقادی در دو نقطه كاملاً متفاوت قرار داشته و با یكدیگر متضاد نیز هستند و در این باره گفتنی هایی هست؛


1- ابتدا باید گفت حمایت یكپارچه و 25 میلیونی مردم وفادار به اصول و ارزش های نظام از آقای احمدی نژاد- كه بسیاری از هواداران دیگر نامزدها نیز پس از پی بردن به فریب سران فتنه به این خیل عظیم پیوستند- نشانه هوشیاری و دقت نظر آنها در گزینش نامزد اصلح بوده است، آنان به نامزدی رأی دادند كه آموزه های اسلامی و انقلابی، تأكید بر دفاع از مستضعفین و منافع ملی، تصمیم بر مقاومت در برابر باج خواهی بیگانگان، اصرار بر مقابله با رانت خواران و دهها آموزه دیگر از این دست را نمایندگی می كرد و در دوران تصدی شهرداری تهران، وفاداری خود به این ارزش ها را نشان داده بود.

بنابراین مردم در گزینش خود، از میان نامزدهای موجود، بهترین را برگزیده بودند و از این روی، انتخاب آنها در خور تقدیر بوده و هست. اما، بعدها، پس از مشاهده برخی از اقدامات و مواضع دولت دهم كه با آموزه های یاد شده همخوان نبوده و زاویه داشت، به همان اندازه كه این مواضع با خط اصلی و اعلام شده فاصله گرفته بود، به انتقاد از دولت روی آوردند و این اعتراض مردم نیز نه فقط مانند انتخاب قبلی ارزشمند تلقی می شود، بلكه بارها بیشتر از آن در خور تقدیر و تحسین است چرا كه اولاً؛ از حق گرایی، بصیرت و پایبندی آنان به اصول و ارزش ها حكایت می كند و ثانیاً؛ نشان دهنده آن است كه اصولگرایان برخلاف بسیاری از مدعیان اصلاحات و سازندگی، در پیله تنگ نظرانه حزبی و گروهی گرفتار نشده و قبیله گرا نیستند كه آزادگی و آزاداندیشی خود را با سرسپردگی و بردگی فلان حزب و قبیله و گروه تاخت بزنند و این ویژگی یكی از خصوصیات برجسته انبیاء و اولیاء الهی و مردان و زنان آزاده و با بصیرت است.

از این روی، رأی دهندگان به آقای احمدی نژاد هم در انتخاب ایشان و هم در انتقاد به برخی از مواضع و اقدامات دولت كنونی نه فقط هوشمندانه عمل كرده اند بلكه فراز برجسته و درخور تقدیری از آزادگی خود را به نمایش گذارده اند، برخلاف كسانی كه روزی داعیه خط امام(ره) داشتند و در سرسپردگی و بردگی حزب و قبیله خود تا آنجا پیش رفتند كه به پاره كردن تصویر حضرت ایشان، آتش زدن مسجد و اهانت به عاشورا، حمایت آشكار از اسرائیل، ائتلاف با منافقین و بهائیان و ده ها خیانت و جنایت دیگر نیز تن دادند و تازه امروز زبان به ملامت مردم اصولگرا و آزاده گشوده اند كه چرا مانند آنها قبیله گرا و برده نبوده اند؟!


2- مخالفت برخی از دست اندركاران سابق و اسبق دولت های سازندگی و اصلاحات با دولت احمدی نژاد نه فقط با انتقادات این روزهای اصولگرایان و دغدغه مندان اسلام و انقلاب و منافع مردم همخوان نیست بلكه نگاهی گذرا به علت مخالفت آنان به وضوح نشان می دهد جماعت یاد شده با آن بخش از اقدامات و مواضع دولت های نهم و دهم كه اصولگرایانه، ضد استكباری و مردم دوستانه است مخالفت ورزیده و می ورزند و نه با مواضع و اقداماتی كه این روزها مورد انتقاد شماری از دلسوزان است.


و اما به جماعت مورد اشاره باید حق داد كه از دولت كنونی عصبانی باشند، چرا؟! پاسخ آن است كه احمدی نژاد منافع خصوصی و سیطره بادآورده بسیاری از آنان را به نفع مردم بر باد داده است. دولت نهم، حلقه به هم پیوسته مسئولان كه مسئولیت ها را ارثیه خود می پنداشتند و به یكدیگر پاس می دادند و از ورود نیروهای تازه نفس و انقلابی به این حلقه بسته جلوگیری می كردند را شكست و راه را برای ورود نیروهای انقلابی به مسئولیت های كلیدی باز كرد.

احمدی نژاد، با ورود به حیاط خلوت رانت خواران، دست آنها را از برخی كانون های قدرت و ثروت كوتاه كرد، با سفرهای استانی و پی درپی هیئت دولت، به اقصی نقاط كشور، فعالیت های عمرانی و آبادانی را از تمركز غیرمنطقی در تهران و تعدادی از شهرهای بزرگ خارج كرد و برخورداری از امكانات نظام را به دورترین نقاطی برد كه تا آن هنگام پای هیچ مسئول- حتی دست چندمی هم- به آنجا نرسیده بود. بیت المال را از انحصار جریانی كه فقط به شاخك های خود می رسید بیرون آورد و در میان اقشار محروم و مستضعف جامعه كه تا آن هنگام كمتر مورد توجه بودند و یا اصلا مورد توجه نبودند، توزیع كرد.

از مراكز علمی و تكنولوژیك با گشاده دستی حمایت كرد. در مقابل باج خواهی آمریكا و متحدانش ایستاد، افسانه هولوكاست را برباد داد و... آیا هر یك از این نمونه ها به تنهایی نمی تواند خشم و كینه عمیق جماعت یاد شده را در پی داشته باشد؟! جماعتی كه فقط یك قلم از وطن فروشی و جنایت آنها در فتنه آمریكایی-اسرائیلی 88 برملا شده است. همین جماعت كه امروزه اصرار دارند خود را در انتقاد از دولت كنونی با دلسوزان و دغدغه داران اسلام و انقلاب همسو جا بزنند، در مقابل تمامی اقدامات و مواضع ارزشمند یاد شده به شدت و با كینه توزی ایستادند. سفر به استان ها را حركت پوپولیستی نامیدند!

ایستادگی در برابر باج خواهی آمریكا و متحدانش را دیپلماسی عوامانه خواندند! شكستن حلقه درهم تنیده مسئولان و سپردن مسئولیت ها به نیروهای جوان و انقلابی را بی توجهی به پرستیژ كابینه دانستند!... این كینه توزی ها كه قبل از برخی مواضع و اقدامات اخیر دولت بوده است! بنابراین بدون كمترین تردید می توان نتیجه گرفت كه اعتراض ها و انتقادهای امروزشان كینه های در سینه مانده دیروز است و هیچ همسویی و شباهتی با اعتراض و انتقاد این روزهای دلسوزان و دغدغه مندان اسلام و انقلاب و مردم ندارد و دیده اند و دیده ایم مردم مسلمان این مرز و بوم هوشیارتر و با بصیرت تر از آنند كه اگر در دولت برگزیده خود انحرافی دیده و از آن دل بریدند، زمام امور كشور را به دست كسانی بسپارند كه داغ ننگ خیانت به ملت را بر پیشانی دارند و با توجه به بصیرت و هوشیاری مثال زدنی مردم باید خطاب به این جماعت گفت؛


برو این دام بر مرغی دگر نه

كه عنقا را بلند است آشیانه


3- و بالاخره، انحراف دولت كنونی از برخی آموزه های اسلامی و انقلابی و مردمی قابل انكار نیست و در این میان دست های حلقه انحرافی و نفوذ كرده در دولت به وضوح دیده می شود. حلقه ای كه علاوه بر پیوندهای نه چندان پنهان با جماعت یاد شده در مواضع و اقدامات خود نیز با آنان همسویی و همخوانی دارد. كاش آقای احمدی نژاد پاس رأی و حرمت انتخاب مردم را نگاه می داشت و به قول دشمن پیمان دوست نمی شكست. مردم به احمدی نژاد 84 رأی داده اند و نه به حلقه انحرافی، بنابراین بایسته نبوده و نیست اعتماد مردم را كه امانت مقدسی در دست ایشان است به پای یك حلقه انحرافی بریزد. آیا جناب احمدی نژاد نمی بیند كه هرچه به حلقه انحرافی نزدیكتر می شود، به همان اندازه از مردم و خط اصیل انقلاب فاصله می گیرد؟


ارسال توسط یک طلبه دامغانی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ