تبلیغات
یک طلبه دامغانی! - به بهانه من مادر هستم!!!
یک طلبه دامغانی!
لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 20 آذر 1391

استاد پناهیان را سالهاست که می شناسم اندیشمندی که خطابه راه اوست برای اگاهی نسل پس از خودش. او در روانشناسی و ادبیات و فقه و تاریخ و انسان شناسی مطالعات خوبی داشته و از بسیاری از اساتید مدعی دانشگاهی با سوادتر و عمیق تر است.  همیشه در جلسات او در هئیت محبین اهل بیت علیهم السلام قم به عنوان کلاس درس شرکت کرده ام. در زمان ریاست جدید صدا وسیما انتقادات دلسوزانه استاد یه صدا و سیما دو صدچندان شده است. این مطلب را هم باهم ببینیم:

انتقاد شدید حجت الاسلام پناهیان از صداوسیما:
کاهش سن علاقه جوانان به فساد مرهون زحمات صداوسیما!

  یک خطیب سرشناس با بیان اینکه صدا وسیمای ما اگر به صورت علنی مردم را به گناه دعوت می‌كرد، اشكالش كمتر از این بود كه اكنون برای گناه زمینه‌سازی می‌كند، افزود: سن علاقه دختران و پسران در جامعه ما كه مظاهر علنی فساد مشخص نیست به شدت پایین آمده و این صرفا مرهون زحمات دوستان در صداوسیما است. به گزارش رجانیوز، حجت الاسلام علیرضا پناهیان که در اولین گردهمایی سراسری مجامع وبلاگ‌نویسی سخن می گفت، با اشاره به مباحث فرهنگی و لزوم هوشیاری مردم در مقابل توطئه‌های عوامل ضد فرهنگی، اظهار داشت: چندی پیش آخرین نفس‌های ضدیت با ایمان و معنویت زده شد البته من سال یا مقطع خاصی مدنظرم نیست اما امروز ایمان و معنویت حرمت و قداست یافته است.

وی با اشاره به اینکه برخی عناصر فرهنگی حساسیت خود را نسبت به خطرات زمانه از دست داده‌اند، عرصه فرهنگ را نیازمند مدیریت دانست كه فراتر از تجربه، سلیقه، و سلامت نفس است.پناهیان با تأكید بر اینكه آن زمان‌شناسی كه همواره مورد توصیه امام (ره) بود از مفاهیم كلیدی است، اظهار داشت: اكنون دشمن دیگر نمی‌تواند جلوی گرایش معنویت رابگیرد پس به دنبال انحراف آن است و اكنون در دوره ما دیگر هیچ كس به مقابله علنی با دین برنمی‌خیزد چون نتیجه آن را تجربه كرده‌اند و به همین جهت روش‌های مقابله كنونی آنان از همه خطرناك‌تر است. 

وی با ذکر نمونه ای در این زمینه ادامه داد: فروپاشی بنیان خانواده‌ها برای صهیونیست‌ها بسیار مهم است و تولیدات اكثر كارگردانان و نویسندگان ما به گونه‌ای است كه انگار از خانواده‌هایی بیرون آمده‌اند كه فقط در آن دعوا بوده است و بدین ترتیب رسانه برای عدم پذیرش احكام دینی بسترسازی می‌كند. بعد می گویند صداوسیما كه حرامی را حلال نكرده است!

 وی خاطر نشان کرد: برخی كارشناسان ما به جای آنكه ابرو را درست كنند چشم را در می‌آورند و این در اكثر برنامه‌ها مشهود است. می گویند كدام برنامه، می‌گوییم بگردید در كدام برنامه نیست. در یك فیلم توبه را به لجن می كشند و مذهبی های ما غافل هستند و در فیلم دیگر برای اینكه ارتباط مرد با یك زن دیگر را تقبیح كنند، بی احترامی مادر به پدر را تبلیغ می كنند. 

پناهیان با بیان اینکه صدا وسیمای ما اگر به صورت علنی مردم را به گناه دعوت می‌كرد، اشكالش كمتر از این بود كه اكنون برای گناه زمینه‌سازی می‌كند، افزود: سن علاقه دختران و پسران در جامعه ما كه مظاهر علنی فساد مشخص نیست به شدت پایین آمده و این صرفا مرهون زحمات دوستان در صدا و سیما است.

این خطیب سرشناس با اشاره به اینکه اكنون در كشور ما اگر یك فرد ده سال كار فرهنگی كند، به عنوان عنصر فرهنگی شناخته می‌شود و ما اكنون با خیل عظیم و لشكری از عناصر فرهنگی كه هوشمندی خاصی برای زمان‌شناسی ندارند مواجه‌ هستیم، تصریح کرد: اكثر عناصر فرهنگی ما دشمنان مدرن را نمی‌شناسند و آگاهی و آشنایی حساب شده با نیازهای زمانه در مدیریت‌های فرهنگی وجود ندارد.ارسال توسط یک طلبه دامغانی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ