تبلیغات
یک طلبه دامغانی! - معرفی کتاب
یک طلبه دامغانی!
لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

مرتبه
تاریخ : جمعه 13 مرداد 1391

به قلم محمد مهدی عبدالله زاده/

یادنامه گردانهای شاهرود، ولیعصر و دامغان منتشر می شود

نوید شاهد: یادنامه شهدای سه گردان "امام حسین(ع)، " ولیصر(عج) و محمد رسول الله تا آبان ماه سال جاری منتشر می شود

محمد مهدی عبدالله زاده در گفت و گو با خبرنگار نوید شاهد با بیان این خبر گفت: با همكاری جهاد كشاورزی استان سمنان مجموعه 3 جلد یادنامه شهدای گردان های "امام حسین(ع) شاهرود، شهدای گردان " ولیصر(عج) سمنان و شهدای گردان محمد رسول الله دامغان تا اواخر مهرماه سال جاری تدوین و ارائه می شود.

وی افزود: این سه یادنامه شامل 110 شهید است كه به تفكیك یادنامه های گردان محمد رسول الله دامغان با 42 شهید، گردان "امام حسین(ع) شاهرود با 40 شهید و گردان " ولیعصر(عج) سمنان با 26 شهید در حال آماده سازی است.

وی گفت: همان طور كه می دانید یادنامه دربرگیرنده خاطره، داستان، شعر، وصیتنامه، عكس و مدارك و.. است كه این اثر نیمی از آن آماده شده است و تا اواخر مهرماه به طور كامل به جهاد كشاورزی سمنان تحویل داده می شود.

عبدالله زاده با اشاره به مراحل پایانی چاپ كتاب «سنگر های برفی» شامل خاطرات شفاهی حاج رجب دیناییان، فرمانده گردان قمر بنی هاشم (ع) دامغان، گفت: این كتاب كه تاریخ شفاهی دفاع مقدس شهر كلاته دامغان در جنگ است، روایتگر نقش حاج رجب و خانواده اش و مردم كلاته دامغان در روز های جنگ تحمیلی است كه به همت مركز ملی اسناد و كتابخانه پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس جمع آوری و تدوین شده و آخرین مراحل تأدییه چاپش را پشت سر می گذارد.

وی با اشاره به دو كار گروهی كه برای شهدای دامغان در حال گرد آوری و نگارش است گفت: كتابی ویژه شهدای ارتش شهرستان دامغان و شهدای دیباج دامغان با همكاری گروهی چهار نفره از نویسندگان به صورت شبانه روز در حال تدوین هستیم.


ارسال توسط یک طلبه دامغانی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ